Św. Mikołaj z Miry 0
Św. Mikołaj z Miry

Św. Mikołaj — ulubiony święty dzieci, do którego co roku adresowane są setki listów. Przynosi prezenty 6 grudnia, hojnie obdarowując radością. Kim był prawdziwy św. Mikołaj i skąd wziął się jego kult?


Krótka historia wielkiego Świętego

Pierwsze doniesienia o nim pochodzą z VI wieku – stąd brak ścisłości co do roku jego urodzenia i śmierci. Urodził się podobno ok. 270 r. w Patras, na terenie dzisiejszej Turcji.

czytaj całość »
Adwent 0
Adwent

Już w niedzielę 27 listopada rozpoczyna się adwent. To czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna także nowy rok duszpasterski, który w tym roku otrzymał hasło "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

"Stawiamy sobie jako główny zamiar uświadomić wiernym, że mimo trudnych spraw trzeba wierzyć w Kościół i Kościołowi. Wierzyć w Kościół dlatego, że jest rzeczywistością Bosko-ludzką. Wierzyć Kościołowi dlatego, że Kościół bazuje na autorytecie samego Boga" – powiedział bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej w Sekretariacie KEP, na której został zaprezentowany nowy Program Duszpasterski 2022/2023.

czytaj całość »
Roraty 0
Roraty

Roraty, czyli msze adwentowe, odprawiane są wcześnie rano, jeszcze przed wschodem słońca. Są one częścią przygotowań do okresu bożonarodzeniowego. Msza roratnia jest mszą ku czci Najświętszej Maryi Pannie.

Roraty mają nam szczególnie przypominać Maryję, gdyż to Ona, podobnie jak jutrzenka wyprzedza wschód słońca, poprzedziła przyjście Światłości świata Jezusa Chrystusa. Przeżywała Ona adwent oczekiwania jako córka Izraela, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Kościoła.  W czasie odprawiania Mszy św. roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje patronkę adwentowego oczekiwanie — Maryję. 

czytaj całość »
Księga Błogosławieństw Teobańkologia 0

Wszystko zaczęło się od pasji do baniek mydlanych. Kiedy w 2017 roku ksiądz Teodor Sawielewicz zakładał Teobańkologię, cały “Zespół Teobańkologii” składał się z… 3 osób, a piwnica domu parafialnego robiła za studio transmisyjne. Obecnie gromadzi on każdego dnia setki tysięcy ludzi na modlitwie online.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium