Tajemnice Fatimskie 0
Tajemnice Fatimskie

 

Orędzie z Fatimy nadal aktualne

Benedykt XVI powiedział w 2010 roku w Fatimie: „Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona”. I dodał: „W naszym racjonalizmie i wobec powstających dyktatur Bóg wskazuje nam pokorę Matki, która ukazuje się małym dzieciom i mówi to, co istotne: wiara, nadzieja, miłość i pokuta”.

Objawienia fatimskie są jednymi z najbardziej znanych objawień uznanych przez Kościół katolicki. Najwięcej medialnego szumu i zainteresowania zrodziło się wokół ujawnienia tzw. Trzeciej tajemnicy fatimskiej.

 

Wizjonerzy z Fatimy

W chwili objawień Najświętszej Maryi Panny Łucja de Santos, Franciszek i Hiacynta Marto mieli odpowiednio dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel należącym do parafii fatimskiej. Objawienia miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji, nazywanym Cova da Iria, i znajdującym się dwa i pół kilometra od Fatimy na drodze do Leirii. Matka Boża ukazała się im na krzewie będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości. Franciszek widział Maryję, lecz Jej nie słyszał. Hiacynta Ją widziała i słyszała. Łucja natomiast widziała, słyszała i rozmawiała z Nią. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku, a ostatnie 13 października tego samego roku.

Maryja wzywa do nawrócenia

Matka Boża przekazała dzieciom, że jedyną drogą do zbawienia jest nawrócenie i pokuta. Prosiła Franciszka, Hiacyntę i Łucję, aby codziennie odmawiali różaniec oraz ofiarowywali wszelkie wyrzeczenia i cierpienia za grzeszników. Pokazała dzieciom, jakie będą konsekwencje, jeśli ludzie się nie nawrócą. Prosiła również o poświęcenie całego świata Jej Niepokalanemu Sercu.


„Moje Serce zatriumfuje!”

Objawienia fatimskie są znane większości z katolików. Szereg książek i publikacji starało się odkryć zwłaszcza ich „tajemniczy” aspekt. Wiele osób uważa także, że mają one być jedynie wielką przestrogą przez karą. Ale głównym ich celem jest przebudzenie świata z letargu grzechu i wezwanie do nawrócenia. Matka Boża w Fatimie pokazała, jakimi środkami możemy dążyć do Boga. Są to: nabożeństwa pierwszych sobót, różaniec, modlitwa, post, jałmużna. Najważniejszym jednak przesłaniem jest Maryjna pewność: „Moje Serce zatriumfuje”. Wkradające się w dzisiejszych czasach do naszych domów chaos, zamęt, pośpiech, zmęczenie oraz relatywizm wartości często powodują, iż tracimy nadzieję i zapominamy o tym, że Bóg ma nas stale w swojej opiece i że dał nam swoją Matkę, aby nas strzegła.
Książka „Wielkie proroctwo Fatimy” jako jedna z niewielu publikacji poświęconych tej tematyce porządkuje i systematyzuje wiedzę o objawieniach fatimskich. Autor w przystępny sposób i bez zbędnych komentarzy przedstawia chronologicznie wydarzenia związane z objawieniami. Ukazuje je również w nawiązaniu do świętych Kościoła katolickiego, takich jak. św. Jan Maria Grignon de Montford czy św. Jan Paweł II. Pomaga odnaleźć w przesłaniu Matki Bożej prawdziwą siłę i wiarę w pewny triumf Jej Niepokalanego Serca.
To książka na dzisiejsze wypełnione lękiem i niepewnością czasy. Maryja daje nam wszelkie wskazówki do tego, byśmy byli szczęśliwi i osiągnęli zbawienie. Pokazuje, jak naprawdę powinno wyglądać nasze życia i co możemy zrobić, aby zadbać o nasze rodziny. Właśnie w momencie, kiedy świat się zatrzymał w wielkiej niepewności z powodu pandemii, ta książka może przynieść umocnienie i nadzieję.

 

 

Więcej o objawieniach fatimskich na STRONIE

Nowa książka "Wielkie proroctwo Fatimy"

Tutaj znajdziesz książki, filmy i dewocjonalia fatimskie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium