• Ceny zestawów/pakietów oraz promocje w sklepie

    dotyczą tylko klientów indywidualnych 

Aniołowie prowadzą nas do Betlejem, Konspekty na Roraty 2022

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Motywem przewodnim tegorocznych konspektów kazań na roraty z udziałem dzieci będą Aniołowie i ich rola w kontekście Bożego Narodzenia. Pierwsze tematy przypomną najważniejsze i kluczowe zagadnienia związane z Adwentem, by płynne przejść do motywów angelologicznych z uwzględnieniem wątków, w których Aniołowie w sposób szczególny są obecni na kartach Pisma Świętego jako Boży Posłańcy zaangażowani w przyjście na świat Zbawiciela.

Każdy konspekt stanowi propozycję, którą kapłan może dowolnie rozwinąć. Materiały zostały przygotowane tak, że mogą stanowić gotową treść do wygłoszenia w całości, mogą zostać wykorzystane gotowe wypowiedzi wplecione w narrację kazania, konspekty mogą wreszcie stanowić jedynie plan słowa głoszonego podczas Mszy Świętych roratnich. Dodatkowym atutem jest to, że zostały one tak przemyślane, by dawały możliwość włączenia w narrację kazania słów Ewangelii dotyczących Aniołów, dzięki czemu dzieci przekonają się, że w Piśmie Świętym znajdą ciekawą, spójną opowieść o narodzeniu Jezusa. Ponadto w części konspektów pojawi się możliwość nauczenia dzieci modlitw oraz pieśni związanych z Aniołami, co będzie stanowić wartościową zachętę do modlitwy oraz okazją do jej praktykowania.

Proponujemy także, aby uatrakcyjnić dzieciom uczestnictwo w roratach poprzez aktywne włączenie ich w przygotowanie się do codziennych Mszy i zbieranie dobrych uczynków zapisanych na karteczkach z narysowanym własnoręcznie aniołkiem oraz o kompletowanie naklejek do książeczki potwierdzającej udział w roratach.

Do zestawu kontrolek można zakupić:

  • sprawdziany na nabożeństwa roratnie (75zł/25szt)

  • baner adwentowy z miejscami na naklejki uzupełniany podczas każdej Mszy roratniej (270zł)

  • nagrody za uczestnictwo w postaci Betlejemskiej Groty Narodzenia do samodzielnego poskładania (100zł za komplet 25szt)

 

Dane techniczne

Autor Jarosław Zych
ISBN 978-83-67336-47-5
Oprawa miękka
Liczba stron 46
Format (mm.) 200 x 290
Data wydania 2022
Wydawnictwo Dom Wydawniczy Rafael

Produkty powiązane

Aniołowie prowadzą nas do Betlejem, Pamiątka nabożeństw roratnich 2022
Aniołowie prowadzą nas do Betlejem, Pamiątka nabożeństw roratnich 2022
Cena: 122,50 zł
Betlejemska Grota Narodzenia do samodzielnego złożenia
Betlejemska Grota Narodzenia do samodzielnego złożenia
Cena: 7,90 zł

Opinie o produkcie (0)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium