O Rafaelu

Dom Wydawniczy „Rafael” powstał 1 stycznia 2000 roku, z inicjatywy kilku dziennikarzy mediów katolickich i od tego czasu opublikował około 2 tys. tytułów w łącznym nakładzie ok. 10 mln egzemplarzy. Należy do jednych z największych wydawnictw zajmujących się tematyką religijną. 
Patronem wydawnictwa jest św. Rafał Archanioł. Rafał po hebrajsku znaczy: Bóg uzdrawia - Bóg uleczy. W Piśmie Świętym w Księdze Tobiasza św. Rafał jest doradcą, towarzyszem drogi i przewodnikiem Tobiasza. Uzdrowia ze ślepoty jego starego ojca i uwolnia od złego ducha Sarę. Archanioł Rafał patronuje m.in. pielgrzymom, chorym, lekarzom.... Tak jak św. Rafał towarzyszył w drodze Tobiaszowi, tak staramy się by nasze publikacje towarzyszyły czytelnikowi w jego życiowej drodze. Właścicielami „Rafaela” są Halina Marchut i Tomasz Balon-Mroczka. Wśród autorów „Rafaela” są m.in. trzej ostatni papieże; Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek, a także wielu czołowych pisarzy katolickich i nie tylko: Peter Seewald, Dinesh Souza, Paul Kengor, Karen Kingsbury, Antonio Socci, Andrea Tornielli, Andreas English, Glauco Benigni, Karin Struck. 


Dom Wydawniczy „Rafael” wydaje około 70 nowych tytułów rocznie i mniej więcej tyle samo wznowień. Średni nakład jednego tytułu to 4500 egz. Najbardziej znaczące bestsellery w historii to „Tajemnice Jana Pawła II” Antonio Socciego (160 tys. egz.), „Niebo istnieje naprawdę” Lynn Vincet (200 tys. egz.), kolekcja „Uczta Duchowa” (500 tys. egz.), Pismo Święte dla młodych (56 tys. egz.), Modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II (500 tys. egz.), seria: „Kocham Polskę” (300 tys. egz.). 

 

 

Częścią Domu Wydawniczego „Rafael” jest Rafael Film. Przygodę z filmem religijnym „Rafael” rozpoczął od promocji i dystrybucji na nośnikach VHS słynnej „Pasji” Mela Gibsona. W 2013 roku wydzielono w Domu Wydawniczym jednostkę, której zadaniem była produkcja i dystrybucja w kinach filmów z ewangelicznym przesłaniem. Tak narodził się Rafael Film. Jego dyrektorem jest Przemysław Wręźlewicz.
Przez ostatnie siedem lat Rafael Film nie ustaje w wysiłkach, by upowszechniać kino z wartościami chrześcijańskimi. Wprowadziliśmy do polskich kin samodzielnie lub z partnerami blisko trzydzieści obrazów, które obejrzało kilka milionów widzów (m.in.: „Niebo istnieje naprawdę”, „Bóg nie umarł”, „Ziemia Maryi”, „Jak Bóg da”, „Sprawa Chrystusa”, „Tajemnica Ojca Pio”, Najświętsze Serce”). Największą widownię osiągnął film „Nieplanowane”, który wzbudził wielką światopoglądową dyskusję, a w kinach obejrzało go blisko 400 tys. widzów. 
Wyprodukowaliśmy 5 pełnometrażowych produkcji; „Karolina”, „Bóg w Krakowie”, „Teraz i w godzinę śmierci”, „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”, „Największy Dar”. W naszych produkcjach zagrali znakomici aktorzy, m.in.: Jerzy Trela, Anna Dymna, Rafał Zawierucha, Kamilla Baar, Radosław Pazura, Dorota Pomykała, Piotr Cyrwus, Karolina Chapko, Anna Radwan, Edward Lubaszenko. Dwa nasze filmy; „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Największy Dar” miały dystrybucję kinową odpowiednio w kilkunastu i kilkudziesięciu krajach świata. Umożliwiamy widzom dostęp do wartościowych filmów poprzez kino, serwisy VOD, DVD oraz telewizje, które coraz częściej udaje nam się nakłonić do nabywania licencji na emisję kina chrześcijańskiego.

Rafael Film jest obecnie jednym z najważniejszych podmiotów na świecie zajmującym się promocją, dystrybucją i produkcją kina wyrażającego katolickie wartości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium