• Ceny zestawów/pakietów oraz promocje w sklepie

    dotyczą tylko klientów indywidualnych 

Przykładna para: św. Joanna Beretta i Piotr Molla. Ich wspólna droga. Przesłanie na dziś

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Publikacja na 100-lecie urodzin św. Joanny Beretty Molli
Książkę otwiera krótka biografi a bohaterów: św. Joanny Beretty i Piotra Molli, oraz kronika najważniejszych momentów ich małżeńskiego życia. Czytelnik poznaje wspólną życiową drogę Joanny i Piotra poprzez ich korespondencję, która znakomicie oddaje ducha ich relacji narzeczeńskich, małżeńskich i rodzicielskich. Ze wzajemnych listów wyłania się także wielka osobowość i duchowość Piotra Molli, godnego męża świętej kobiety.
Listy te w opinii wielu to żywy przykład tego, co Magisterium Kościoła mówi o relacji kobiety i mężczyzny. Joanna i Piotr mogą być uważani zarówno za prekursorów, jak i wcielenie nauczania Kościoła na temat rodziny w ostatnich latach, a tym samym za aktualny wzór dla chrześcijańskich małżeństw. Dla tej przykładnej pary nie miała zastosowania formuła małżeńska „aż śmierć nas nie rozłączy”, ale „dopóki śmierć nie pozwoli nam się spotkać na nowo”.
Publikacja jest owocem cennej współpracy ks. prof. mons. Ennio Apeciti oraz Gianny Emanueli Molli. Do książki dołączona została płyta z filmem Dariusza Reguckiego Święta Gianna Beretta Molla. Obcowanie świętych oraz kilkoma dodatkami, w tym archiwalnymi materiałami filmowymi z zaręczyn i ślubu Joanny i Piotra, a także wzruszający zapis wideo, na którym Gianna Emanuela, córka świętej, czyta jeden z listów swojego ojca do jej świętej mamy.

Zdjęcie na okładce:
Joanna i Piotr podczas miesiąca miodowego, Taormina, Messyna, październik 1955 r.

 

Valentina Di Marco (1985) – absolwentka Uniwersytetu Katolickiego oraz Wyższego Instytutu Nauk Religijnych w Mediolanie. Studiowała literaturę współczesną i nauki religijne. Dziennikarka. Pracuje jako nauczycielka religii w szkole średniej. Żona Alessandro, matka Davida i Sary.

OPIS FILM

Film Dariusza Reguckiego nie tylko opowiada historię życia św. Gianny, lecz także przedstawia świadectwa osób, które w sposób szczególny doświadczyły jej wstawiennictwa. Zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce i we Włoszech. Niewątpliwymi atutami dokumentu są filmy archiwalne, na których widzimy świętą. Na płycie znalazły się także wartościowe dodatki: przesłanie Piotra Molli do Polaków, filmy z zaręczyn i przyjęcia ślubnego państwa Mollów, wreszcie wzruszający zapis wideo, na którym Gianna Emanuela, córka świętej, czyta jeden z listów swojego ojca do jej świętej mamy.

Dane techniczne

Autor Valentina Di Marco, Tłumaczenie: o. Ryszard Bożek
ISBN 978-83-67336-44-4
Oprawa miękka
Liczba stron 160
Format (mm.) 140 x 200
Data wydania 2022
Wydawnictwo Dom Wydawniczy Rafael

Produkty powiązane

Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla
Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla
Cena: 39,90 zł
Audiobook Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla
Audiobook Listy, Joanna Beretta Molla i Piotr Molla
Cena: 10,00 zł 29,90 zł

Opinie o produkcie (0)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium