• Ceny zestawów/pakietów oraz promocje w sklepie

    dotyczą tylko klientów indywidualnych 

Celibat kapłański. Odnowiona wizja

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Kapłani i biskupi przeżywają obecnie czas doświadczenia, a nawet kryzysu, jednak ten trudny etap może się stać sposobnością do nawrócenia i wzrastania dzięki łasce Boga.

Epoka, w której duchowni mieli ogromny autorytet u wiernych, niekiedy popadając w klerykalizm, ducha kastowości i nadużycia władzy, należy do przeszłości. Skandale, upokorzenia i wyczerpanie, które naznaczyły ostatnie lata, zepchnęły wyższe i niższe duchowieństwo w stan jeśli nie zamętu, to na pewno bezradności, który można rozpoznać po zmęczeniu, napięciu, zniechęceniu, w skrajnych przypadkach nawet odejściu ze stanu kapłańskiego.

Jednym z częściej podnoszonych tematów w obliczu tych zmian jest zasadność i skutki celibatu. Autor analizuje postawy oraz kondycję dzisiejszego duchowieństwa i Kościoła stojącego przed społecznym osądem, tłumacząc, w jaki sposób rzeczywiście celibat funkcjonuje, jak jest w praktyce realizowany, jakie niesie owoce, wreszcie jak jest odbierany przez wiernych.

Ta książka to doskonałe remedium na szereg niejasności oraz tworzenie czy powtarzanie zasłyszanych legend. Jeżeli faktycznie celibat jest tym, o czym należy dyskutować, to poznajmy rzeczywisty jego wymiar.

 

Dane techniczne

Autor kard. Marc Quellet
ISBN 978-83-67719-24-7
Oprawa miękka
Liczba stron 140 x 200
Format (mm.) 264
Data wydania 2023
Wydawnictwo Dom Wydawniczy Rafael

Produkty powiązane

Zanim zapomnę
Zanim zapomnę
Cena: 49,90 zł
Księga Błogosławieństw
Księga Błogosławieństw
Cena: 49,90 zł 79,90 zł
The Chosen "Wybrani". Sezon 1 i 2
The Chosen "Wybrani". Sezon 1 i 2
Cena: 180,00 zł

Opinie o produkcie (0)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium