• Ceny zestawów/pakietów oraz promocje w sklepie

    dotyczą tylko klientów indywidualnych 

Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości

Wiktoria_ULMA_3D_net.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 29,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

29.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13)

Oddajemy w ręce czytelników przepiękną historię życia Wiktorii Ulmy: kobiety, która miała swoje pasje i marzenia. Na co dzień była oddaną swojej rodzinie żoną i matką. Wraz z mężem Józefem podjęli heroiczną decyzję o próbie ocalenia przed śmiercią rodziny żydowskiej. Zapłacili za nią życiem swoim i swoich dzieci. Jednak ich historia się nie kończy i nie zostanie zapomniana. Wiktoria Ulma z rodziną wkroczyła bowiem w poczet błogosławionych.

Niniejsza książka niesie ze sobą prawdę o tym, że życie oddane miłości nigdy się nie kończy. Wiktoria Ulma z powodzeniem może być inspiracją dla współczesnych kobiet. Wspaniałym przykładem na to, jak znaleźć siłę i czas dla siebie oraz tych, których nosimy w sercach. Wreszcie jak być świętą w codziennym życiu. Niech zatem nowa błogosławiona czuwa nad żonami, matkami i rodzinami.

***

Na świętych - a zwłaszcza męczenników - patrzymy, skupiając się tylko na ich śmierci. A przecież mieli swoje radości, smutki, zachwyty i rozterki. Ich życie to wskazówka i rozwikłanie zagadki, „jak do tego heroizmu doszło” . Ta książka odkrywa przed nami Wiktorię - kobietę, żonę, matkę i córkę Boga. Sprawia, że postać z czarno-białego zdjęcia nabiera barw, fascynuje i zachwyca.


 
Weronika Kostrzewa, szefowa publicystyki Radia Plus

 

„Żyjemy po to, aby służyć” - taką zasadą kierował się brat Wiktorii Ulmy i w tej pięknej życiowej maksymie zamknął życie swojej siostry. Życie spełnione, bo bogate w miłość. Właśnie za miłość do bliźniego Wiktoria wraz z mężem Józefem i dziećmi oddała życie. Książka Marii Elżbiety odkrywa nowe fakty o Wiktorii Ulmie, kobiecie wiodącej proste życie na polskiej wsi, a jednak, jak każdy święty, wyprzedzającej swoje czasy. Każdy święty jest potrzebny na dany czas. Dziś Wiktoria jest nam potrzebna, aby pokazać, że to właśnie rodzina daje największe życiowe spełnienie i że każde życie, także to nienarodzone, jest święte.


Paulina Guzik dziennikarka TVP,
wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

 

Tę książkę przeczytałam jednym tchem i polecam wszystkim. Powinna być przetłumaczona na wszystkie języki świata i znaleźć się w spisie lektur. Autorka, opowiadając o polskiej rodzinie Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za to, że przechowywała w swoim domu rodzinę żydowską, wprowadza nas w ich duchowy świat. Tę książkę czyta się w uniesieniu. Napisana pięknym językiem tłumaczy nam sens życia. Wzbogacona jest pięknymi, symbolicznymi fotografiami zrobionymi przez ojca zamordowanej rodziny, dzięki którym możemy poznać ich codzienne życie. Zawsze przed oczyma będę miała symboliczną fotografię, na której mama Wiktoria Ulma rozdziela dzieciom kromki chleba. „Mistyka codzienności jaśnieje zawsze tam, gdzie wiara tak opromienia proste czynności dnia, że nabierają one piękna i mocy jako autentyczny szlak do nieba" - pisze autorka. I te słowa są chyba najlepszym streszczeniem tej książki.
Polecam z całego serca.


Ida Nowakowska

 

Recenzja książki Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości

 

Patronat medialny: 

Patronat medialny

Dane techniczne

Autor Maria Elżbieta Szulikowska
ISBN 978-83-67719-25-4
Oprawa miękka
Liczba stron 216
Format (mm.) 140x200
Data wydania 2023
Wydawnictwo Dom Wydawniczy Rafael

Produkty powiązane

Ulmowie. Błogosławiona rodzina DVD
Ulmowie. Błogosławiona rodzina DVD
Cena: 29,90 zł 34,90 zł
Samarytanie z Markowej, Błogosławiona Rodzina Ulmów  (album)
Samarytanie z Markowej, Błogosławiona Rodzina Ulmów (album)
Cena: 34,90 zł 49,90 zł
Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem
Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem
Cena: 37,50 zł 49,90 zł
Rodzina Ulmów. Droga ku świętości
Rodzina Ulmów. Droga ku świętości
Cena: 7,90 zł 12,90 zł
Album Święta Rita:  Sanktuaria w Polsce,  historia, świadectwa, cuda, miejsca kultu
Album Święta Rita:  Sanktuaria w Polsce,  historia, świadectwa, cuda, miejsca kultu
Cena: 34,90 zł

Opinie o produkcie (3)

16 maja 2023

Przepięknie wydana publikacja od Wydawnictwa Rafael przybliża nam nie tylko postać Wiktorii Ulma, na co by wskazywał tytuł, ale i życiorys całej rodziny. Rodziny świętej co już za kilka miesięcy ogłosi sam Kościół(choć narazie to beatyfikacja ale trudno nie nazwać ich świętymi), od ktorej możemy, a nawet powinnyśmy uczyć się miłości bliźniego wyznawanej nie tylko slowami ale przede wszystkim czynami, aż po śmierć. Autorka przeprowadza nas przez życie Wiktorii od jej dzieciństwa, nie łatwego ale wypełnionego miłością i rodzinnym wsparciem. Z takiego domu mogła wyjść tylko jako kobieta niosaca piękno i otrzymaną miłość dalej, do ludzi, do świata i przede wszystkim do nowej założonej przez nią i Józefa rodziny. Wspaniale czyta się o codziennym życiu panstwa Ulmow i ich pociech. Dom jaki stworzyli pomimo że biedny to nie zabrakło w nim tego co najważniejsze, miłości do Boga, miłości małżeńskiej, rodzicielskiej i tej do drugiego człowieka. Zaświadcza o tym najważniejszy moment który zawazyl na dalszym ich życiu, chwila w której do drzwi zapukali Żydzi. Józef i Wiktoria nie odmówili im dachu nad głową i otwartości serca za co zapłacili najwyższą cenę. Książka wzruszajaca, piękna, którą czyta się sercem. Opatrzona fotografiami z rodzinnego albumu rodziny Ulmów i wspomnieniami tych którzy jeszcze ich pamiętają. Lektura obowiązkowa dla tych ktorzy chcą poznać przepis na piękne życie.

7 lipca 2023

Tak, zgadza się, jest to wzruszająca i pouczająca historia. Przykład dobroci i spełnienia ludzkiego powołania. Polecam

7 lipca 2023

Tak, zgadza się, jest to wzruszająca i pouczająca historia. Przykład dobroci i spełnienia ludzkiego powołania. Polecam

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium