A wy za kogo Mnie uważacie? Rekolekcje z arcybiskupem Adrianem Galbasem SAC

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Latem 2020 roku ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor radia Pallotti.FM, zaproponował mi, by nad urokliwym mazurskim jeziorem porozmawiać w spokojnej atmosferze i w luźnej formie o poważnych i fundamentalnych sprawach naszej wiary, takich jak modlitwa, słowo Boże, wierność, Kościół, rozeznawanie powołania i paru innych (…)

Nie jest to wnikliwa rozprawa, nie są to nawet typowe rekolekcje. Są to po prostu wakacyjne rozmowy, wręcz na granicy pogawędki. Mam jednak nadzieję, że będą one drobną i skromną inspiracją do osobistych przemyśleń na te poważne sprawy i zachęcą do pogłębienia podjętych tu tematów.

Wszystkim czytelnikom z serca błogosławię.

 

+ Adrian J. Galbas SAC

 

Abp Adrian Galbas SAC - pallotyn, doktor teologii duchowości, prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego Księży Pallotynów w Poznaniu w latach 2011-2019. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej (styczeń 2020 – grudzień 2021), w której był Wikariuszem Generalnym, Przewodniczącym Komisji ds. Architektury i Sztuki, Moderatorem Kurii Biskupiej oraz odpowiedzialnym za formację stałą kapłanów z młodszych roczników święceń. Od 15 grudnia 2021 roku arcybiskup koadiutor katowicki. Jego zawołaniem biskupim są słowa „Pax Christi” (Pokój Chrystusa). W Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Rady ds. Apostolstwa Świeckich. Jest koordynatorem trwającego w Kościele w Polsce synodu o synodalności. W swojej codziennej posłudze biskupiej jest osobą bardzo otwartą na drugiego człowieka, lubi przebywać z ludźmi, zwłaszcza młodymi, słuchać i towarzyszyć im w codziennych sprawach. Kapłan zaangażowany w dzieła ewangelizacyjne, troszczący się o potrzeby innych, spostrzegawczy i czujny obserwator rzeczywistości.

Kuba Rutkowski – na świecie od ćwierć wieku, od 2 lat szczęśliwy mąż i świeżo upieczony Tata. Z zawodu inżynier łączący kompetencje menedżerskie z umiejętnościami informatycznymi, na co dzień pracuje w branży chemicznej. Wielki pasjonat radia, muzyki i sportu – co przekłada się na jego aktywności w czasie wolnym. Jest redaktorem warszawskiego studia Radia Pallotti.FM, prowadzi audycje, bierze udział w wielu wydarzeniach ewangelizacyjnych (jako Prowadzący lub uczestnik). Od 2020 roku członek Rady Sekretariatu ds. Apostolstwa w Prowincji Chrystusa Króla (Księża i Bracia Pallotyni). Od urodzenia fan zespołu Lady Pank, kibic FC Barcelony. Zainspirowany Bogiem i ludźmi nie potrafi usiedzieć w miejscu przez dłuższy czas – lubi inicjatywy, spotkania z ludźmi, nowe projekty medialne i ewangelizacyjne.

 

 

Dane techniczne

Autor arcybiskup Adrian Galbas SAC, rozmawia Jakub Rutkowski
ISBN 978-83-67336-42-0
Oprawa miękka
Liczba stron 64
Format (mm.) 130 x 200
Data wydania 2022
Wydawnictwo Dom Wydawniczy Rafael

Opinie o produkcie (0)

 

  • Ceny zestawów/pakietów oraz promocje w sklepie

    dotyczą tylko klientów indywidualnych 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium